Konserwacja zbiornika wodnego w miejscowości Wola Mokrzeska

W grudniu br. została zakończona inwestycja w Woli Mokrzeskiej polegająca na konserwacji zbiornika wodnego w centrum miejscowości. Teren wokół stawu nabrał estetycznego wyglądu, a przede wszystkim został poprawiony poziom bezpieczeństwa mieszkańców przebywających i korzystających z terenu rekreacyjnego.

Inwestycja została zrealizowana przez jednostkę organizacyjną Gminy Przyrów - Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę. Całkowity koszt zadania wyniósł 98 619,09 złotych. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane za pośrednictwem Rybackiej Lokalnej Grupy Działania "Jurajska Ryba". Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego to 48 392,00 złotych

Głównym celem operacji była poprawa infrastruktury turystycznej i odpoczynkowej na obszarze RLGD "Jurajska Ryba" poprzez konserwację zbiornika wodnego w miejscowości Wola Mokrzeska.

Mamy nadzieję, że zrealizowana inwestycja nie tylko poprawi estetykę i bezpieczeństwo ale przyczyni się także do zwiększonej integracji mieszkańców na terenie przyległym do zbiornika, który zapewne wiosną i latem stanie się atrakcyjnym miejscem do wypoczynku, zabawy i wędkowania.

Logotyp Program operacyjny Rybactwo i Morze
Logotyp Śląskie